BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Rezultatyviai

Neveltui tuos grybus ir pagrybavimus sapnavau - atėję rezultatai pradžiugino. Matematika - 95, lietuvių kalba - 99, istorija - 99, anglų kalba - 100. Džiaugiuosi, geriau, nei prognozavau metų pradžioje universitetų prašymu. Ir mokytojai, tėvai bei visi kiti džiaugiasi ir didžiuojasi. O man kiek liūdna… Atestatas su pagyrimu, bet mokykla jau baigta… Sunku pagalvoti, kad po trijų mėnesių žmones, kuriuos kasdien matydavau, matysiu kartą per pusmetį geriausiu atveju. O kai kurių gal jau išvis nebepamatysiu. Gal net gatvėj nebepažinsiu, o gal jie manęs nepažins. O gal pažinsime vienas kitą, bet nuleidę galvas praeisime ir nė žodžio nepratarsime, neva nemačiau, nepažinau ar visai nepažįstu. Sunku, kai ir dabar jiems laiko negaliu daug atrasti - liepos viduryje šiek tiek padirbėsiu, o pasibaigus darbui jau teks kelionės į Prancūziją rūpestėliais užsiimti. Štai po jos jau mano klasiokai virs (ne)pavyzdingais studentais, namo grįžtančais geriausiu atveju savaitgaliais, ir tai tik maisto ir pinigų atsargas pasipildyti. Neįsivaizduojama kančia teks man - visą rugsėjį be rimtesnio užsiėmimo. Ir kaip tai teks ištverti?

Tik džiaugiuosi, kad paskutinis prisiminimas apie daugelį žmonių bus jie visi pasipuošę, džiūgaujantys dėl gerų rezultatų, smagios šventės… Pasitempę. Kažin, ar tokius esu bemačiusi juos, juk ir šimtadienis, ir paskutinis skambutis, ir rugsėjo pirmoji - ne tos šventės, kur privalai, kur nori, kur esi visas gražus kaip iš romantinio filmo (ar kokios dramos - kaip kam įdomiau).

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (2) | “Rezultatyviai”

 1.   Viktorija rašo:

  Sveika! nežinau, kaip dažnai skaitai mano blogą, tad nusprendžiau į tavo klausimą atsakyti tiesiai čia. Dėl darbo dokumentų per daug tvarkyti nereikia. Paprastai lietuviams reikia įsigyti WRS (work residence scheme) dokumentą, kainuojantį nebeatsimenu kiek (mažiau už šimtą svarų tikrai, bet tai menka paguoda), BET tau kaip studentei to nereikės - ir jei kas nors kada nors reikalaus, taip ir sakyk - studentams WRS NEREIKIA (beje kur mokysiesi?). Vienintelis dalykas, kurio prireiks (išskyrus kontraktą kurį pasirašai jau su darbdaviu) - tai gauti National Insurance Number. Patarimą kaip konkrečiai viską susitvarkyti gali duoti darbdavys (ar būsimas darbdavys). Paprastai tam reikia laiško iš darbdavio reikalaujančio tavęs gauti tą National Insurance numerį (NIN - čia kaip SODROS numeris panašiai); gaunasi truputėlį kaip uždaras ratas - į darbą nepriima be NIN, o NIN gauti reikia darbdavio laiško…
  Jeigu imiesi paskolą studijoms Anglijoje, laisvai gali NIN gauti ir nedirbdama, mat ta paskolų kompanija neretai (bet ne visada) reikalauja NIN numerio; tokiu atveju tereikia surinkti reikiamus dokumentus (pasą, adreso patvirtinimą, studento ID ir savo ART id ir tą ART id patvirtinantį laiškelį - bet kokį laišką iš Student Finance, kurių gausi tikrai nemažai), paskambinti tam tikru numeriu (pagūglink national insurance appointments), išaiškinti situaciją jiems (teks būti naglai, nes jie ne visada sukerta, kas prie ko; paprastai appointmentų pačiam sau užsisakyti nelabai eina; bent jau man taip buvo) ir laukti laiško su pakvietimu į interviu, kur bus nurodytas laikas ir vieta. Per interviu jie užpildo tokią formą su visomis smulkmenomis apie tave ir t.t.; tada pralauki keturias savaites ir turi numeriuką, o tuo tarpu jei pvz įsidarbini, darbdaviui nunešį specialų laiškelį kurį per interviu duoda apie tai, kad tą numerį turėsi.
  Šiaip čia vienintelis dokumentas/formalumas kurį reikia susitvarkyti antraip darbą rasti bus sunkoka (bet įmanoma, tikrai įmanoma). Tikslių priežasčių nežinau, bet žinau, kad kažkas susiję su mokesčiais bla bla bla…
  Sveikinu išlaikius egzus (ir dar kaip!!!!) Tikiuos, padėjau bent kiek.

 2.   ingutte rašo:

  Dėkui labai labai už informaciją. Tikrai pravers. :)

Rašyk komentarą